přidej se

Staň se členem*kou anebo se zúčastni některé naší akce

Jak se zapojit?

Přidej se k nám!

Čím více nás bude, tím větších změn můžeme dosáhnout.

Jako člen*ka můžeš být přímo u toho. Stačí vyplnit přihlášku.

Po potvrzení e-mailového kontaktu se ti ozve některý*á ze současných členů*ek, seznámí tě s fungováním organizace a zapojením do odborových aktivit.

Potkej se s námi!

Pojď se s námi seznámit a zjistit, jak fungujeme. Máš několik možností:

  • Přijď na některou naši akci. Osobně či virtuálně.
  • Pojď se s námi potkat neformálně, třeba u piva, čaje nebo limonády.
  • Můžeš potkat někoho z nás hezky jeden*na na jednoho*u.

Napiš nám!

Chceš se dozvědět více a nenašel*a jsi odpovědi na své otázky?

Nebo se u vás v práci děje něco, co bys nám chtěl*a říct?

Napiš nám na support@ictunion.cz či +420 737 035 289 (telefon/Signal) a my se ti ozveme.

Zaručujeme se za důvěrný způsob zpracování všech osobních informací.

Členství ti přinese...

Buď součástí komunity pracujících v ICT sektoru! Chceme změnit pracovní podmínky k lepšímu, takže se potkáváme offline i online, společně získáváme nové znalosti a podporujeme se navzájem. Přidej se k nám! Co ti můžeme poskytnout?

Podíl na změně

Jsme a chceme být aktivními odbory – organizujeme akce na úrovni celého sektoru, abychom pomohli pracujícím získávat znalosti o jejich problémech a měnit je.

Zároveň podporujeme změny na pracovišti. Pod sektorovými odbory může vzniknout organizace na pracovišti, která může vyjednat lepší pracovní podmínky.

Znalost našich práv

Od odborových právníků, sebe navzájem i od dalších odborových organizací a svazů se učíme o pracovním právu a našich vlastních právech jak v sektoru, tak na pracovišti.

Tato spolupráce nám umožňuje efektivně hájit naše zájmy a chránit práva pracujících v ICT oboru.

Právní podporu

Jako člen*ka máš možnost využívat zdarma konzultace a zastoupení odborovým právníkem. Členská základna tě také ráda podpoří radou nebo akcí.

Můžeš se také rozhodnout založit odbory na pracovišti, kdy ti rádi poskytneme nejenom právní podpory, ale i znalost, jak to udělat.

Plánované akce:

Chceš se s námi potkat? Plánujeme následující akce. Přijít může kdokoliv bez ohledu na to, zda je členem*kou. Rádi tě uvidíme. A kdo ví, třeba se nakonec rozhodneš stát členem či členkou.

3. 6. 2024
Petice za smysluplný sociální dialog V České republice jsou odbory důležitým nástrojem na cestě k sociálnímu dialogu. Odbory jsou často jedním z mála způsobů, jak se zaměstnanci a zaměstnankyně mohou vyjádřit se ke své práci a pracovním podmínkám. Bohužel v sektoru informačních a komunikačních technologií (ICT sektoru) se někdy setkáváme se zastrašováním a nedostatkem spolupráce ze strany zaměstnavatelů. My, zaměstnanci a zaměstnankyně sektoru ICT, máme právo zakládat odbory, navazovat sociální dialog a vstupovat do kolektivního vyjednávání se zaměstnavateli, jinými slovy – měnit své pracovní podmínky k lepšímu.
Detaily akce
1. 8. 2023
Sektor ICT se velmi rychle rozvíjí a za posledních 10 let změnil pracovní prostředí v České republice. Mnoho velkých nadnárodních společností se zde rozhodlo otevřít jejich centra a zároveň vzniklo několik českých společností, které se postupně rozvíjely. Tehdejší nabízené mzdy byly velmi atraktivní ve srovnání se zbytkem ekonomiky, což mělo za následek jak přemisťování Čechů a Češek do dynamicky se rozvíjejícího sektoru, tak i zvýšenou imigraci z jiných zemí za účelem perspektivního zaměstnání.
Detaily akce
Další akce